Сходи.  Вхідна група.  Матеріали.  Двері.  Замки.  Дизайн

Сходи. Вхідна група. Матеріали. Двері. Замки. Дизайн

» Конспект заняття з математичного розвитку «Завдання для Незнайки. План-конспект заняття (підготовча група) на тему: Гра "Допоможи Незнайці" Індивідуальне заняття

Конспект заняття з математичного розвитку «Завдання для Незнайки. План-конспект заняття (підготовча група) на тему: Гра "Допоможи Незнайці" Індивідуальне заняття

Інтеграція областей:комунікація, художня творчість, пізнання, соціологія, здоров'я, читання художньої літератури.

Мета: повторення та закріплення знань, умінь та навичок, отримані на НОД з навчання грамоти та розвитку мови.

Завдання.

Освітні.

Продовжувати вчити розрізняти голосні та приголосні звуки, літери. (Комунікація)

Вправляти у складовому аналізі слова, вчити співвідносити слово із заданою моделлю.

Вправляти у визначенні першого звуку у слові та у звуковому аналізі слова.

Вправляти в умінні складати пропозиції щодо обраних слів.

Закріпити в дітей віком поняття “слово-действие”. (Комунікація)

Закріпити знання дітей про тварин. (Пізнання)

Вдосконалювати навички порядкового рахунку. (Пізнання)

Розвиваючі.

Розвивати вміння орієнтуватися у просторі, на аркуші паперу, закріпити поняття “зліва” і “праворуч”. (Пізнання)

Розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас. (Комунікація)

Розвивати розумові процеси дітей: зорове та слухове сприйняття, пам'ять, логіку.

Розвивати дрібну моторикупальців рук, артикуляційний апарат та дихання. (Здоров'я)

Розвивати здатність до образотворчої діяльності, уяву, творчість. (художня творчість)

Виховні.

Виховувати бажання здобувати знання, готуватися до навчання у школі. (Соціалізація)

Виховувати любов до художньої літератури. (Загадки, скоромовки, прислів'я) - освітня область "Читання художньої літератури".

Виховувати доброзичливість, витримку, уміння слухати товариша, уміння працювати у групі, виховувати звичку працювати спільно. (Соціалізація)

Устаткування.

Ноутбук, завдання на листочках, малюнок Незнайки та Знайки, картки з літерами, зі словами, будиночки з віконцями, аркуші із завданнями, дидактична гра недомальований чоловічок, схема букв, листочки на підносі, іграшки або картинки тварин.

1) Організаційний момент

Сьогодні у нас гості. Привітаємось. Вітаю. Ісанмесез.

Ми сьогодні повторимо та закріпимо знання з навчання грамоти та розвитку мови.

Згадаймо наше правило: “Щодня завжди, скрізь, на заняттях, у грі сміливо, чітко говоримо і тихенько сидимо.

Хлопці, сьогодні до нас надійшло електронне повідомлення з Квіткового міста від Незнайки. Слайд 1. (Малюнок Незнайки). Він, як і ви збираєтеся цього року до школи. Знайка та його друзі вирішили перевірити чи готовий Незнайко до школи, і дали йому ряд завдань. Незнайка дуже боїться помилитися, не виконати завдань і просить у вас допомоги. Чи допоможемо Незнайку виконати всі завдання без помилок? (Допоможемо)

Я також надіслала повідомлення, щоб він прийшов сюди.

А де ж Незнайко? Підійдіть сюди. Може, він сховався під листочками. Дихальна гімнастика.

Всі разом глибоко вдихнемо носиками і сильно подуемо ротом.

Ось і Незнайко.

Ми тобі допоможемо.

Для початку ми приготуємо язичок, і будиночок, де живе язичок.

Артикуляційна гімнастика.

Повторимо за мною.

Са-са-са - летить оса,

Су-су-су - бачимо осу,

Си-си-си - ми не боїмося оси,

Су-су-су - ми проженемо осу,

Са-са-са – полетіла оса.

Переходимо до виконання завдань.

2) Основна частина

1. Завдання 1. Гра: "Бурни, тупни".

Хлопці, давайте нагадаємо Незнайці, якими бувають звуки (голосними та приголосними). Які звуки ми називаємо голосними? (Звуки, які тягнуться, співаються голосом, вимовляються без перешкод). Назвіть голосні звуки. Ви сказали, голосні звуки співаються. А давайте заспіваємо. А зараз беріть дзеркала і дивіться, що вимовляються без перешкод. А з якими приголосними звуками ви вже познайомилися? (Діти називають приголосні звуки). Чому ці звуки ми називаємо приголосними? (Звуки вимовляються із перешкодою).

А зараз будьте уважні. Я називатиму звуки, а ви, якщо почуєте голосний звук, грюкніть у долоні, а приголосний звук – тупніть ногами.

Як відрізняються букви від звуків? (Відповіді)

Звуки чуємо і вимовляємо, а букви бачимо та пишемо.

Гра: "Літери розплуталися".

Які букви ми знайдемо? (Відповіді)

Молодці! Впоралися із цим завданням. Думаю, що Незнайко теж не помилиться при виконанні цього завдання.

2. Наступне завдання від Знайка. Слайд 2. (Знайка).

Нам потрібно допомогти Незнайку визначити кількість складів у назві свійських тварин і розселити їх кожного у свій будиночок. У будиночку з одним вікно оселяться тварини, в назві яких 1 склад, у будиночку з двома вікнами - тварина з 2 складами, а тварини з трьома складами в назві оселяться в будинку з трьома вікнами. (Діти визначають та називають кількість складів у словах)!

(Корова, баран, кінь, овечка, свиня, коза, собака, порося, носоріг, …)

Проблемні питання.

Незнайко дякує вам за те, що ви виконали це завдання без помилок!

3. Хлопці, у Незнайки є друг-поет Квітка. Він дуже любить вигадувати вірші, загадки і знає багато скоромовок і прислів'їв. Квітка загадала загадку. Між двома я світив один. (Ніс)

І нам з вами потрібно йому допомогти не лише їх відгадати, а й визначити, з якого звуку починається відгадка. (Діти відгадують загадку, визначають перший звук, дають його характеристику: голосний, приголосний, твердий, м'який)

А ви, які загадки знаєте?

А хто знає скоромовки? Діти читають скоромовки.

Молодці. Це все Незнайку знадобиться.

А зараз давайте відпочинемо.

Фізмінутка.

До швидкої річки ми спустилися
Вклонилися і вмилися
Раз два три чотири п'ять
От і ми освіжилися.

Сідаємо за столи та беремо листочки та олівці.

Спинка пряма та ноги разом. Тримайте поставу.

Робота на листочках.

Праворуч від вас на верхньому кутку стола листочки.

Назвіть предмети, перший звук перетворюйте на літери та пишіть у клітку. Яке слово вийшло. Веселка. (Я люблю дивитися на веселку)

Складіть речення, зі словом веселка.

4. Завдання про поняття "слово - дія". Яке запитання ставимо до слів – дій? Що робить?

Друг Незнайко Тюбик любить малювати. Він нам надіслав такий малюнок.

Ось недомальований малюнок. Давайте домалюємо, але особливо.

Домалювати очі можна, якщо назвете 3 слова – дії. (Очі що робить?) Хто активний, той домальовує очі. Домальовуємо носа. Домальовуємо рота, вуха, ноги, руки.

Вийшов дуже добрий малюнок.

Гра "Запитай-відповісти".

Знайдіть очі свого сусіда. Візьміть до рук картинки. Зараз один питає, інший відповідає. Погодьтеся між собою, хто запитуватиме, і хто відповідатиме. Знайти слово – дія. А потім навпаки, але по-татарськи.

Молодці! Незнайко вдячно вам.

5. Завдання 5. З букв скласти слова.

Знайка склав з літер добрі, корисні для всіх, добрі слова, а Незнайко відчинив вікно і вітер розкидав і розплутав по столу всі літери. Давайте ми з вами допоможемо Незнайці зібрати літери та написати слова.

Нам треба розділитись на дві підгрупи. Для цього розрахуйтесь "перший, другий". Перші номери підійдіть праворуч від Незнайки, а другі номери ліворуч від Незнайки.

Складемо з букв слова.

ДРУЖБА. ЗНАННЯ.

Молодці! Склали з літер слова.

Хлопці давайте складемо пропозицію зі словами дружба та знання.

Хто знає прислів'я про знання та дружбу.

Ось і поради для Незнайки та майбутнього учня.

Ну ось, і допомогли ми Незнайку виконати всі завдання. Яке завдання викликало у вас скруту? А з яким завданням ви впоралися легко? Ми з вами чекатимемо наступного повідомлення з Квіткової країни про те, як Незнайко впорався із завданнями.

А Незнайко вам приготував сюрприз.

(Біля ноутбука лежить конверт, а в конверті медалі з наклейкою)

Дякую за увагу!

Попрощаємось із гостями. До побачення! Сау булигиз!

Тема: Допоможи Незнайці стати математиком»

Програмний зміст:

Ціль:Вчити розуміти поставлене завдання та виконувати його самостійно.

Завдання:

Навчальні:

Закріпити знання про числа та цифри від 0-10, вміння встановлювати відповідність між числом та цифрою;

Закріпити знання геометричних фігурта вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

Формувати вміння порівнювати числа та користуватися знаками<, >;

Закріпити усний рахунок від 1 до 10 у прямому та зворотному порядку.

Вправляти у вирішенні логічних завдань, Закріплювати вміння ділити предмет на рівні частини.

Формувати навичку самоконтролю.

Розвиваючі:

Розвивати логічне мислення, увага, зосередженість, пам'ять. кмітливість, творчість, уява.

Виховні:

Виховувати цілеспрямованість, стійкість інтерес до математичних знань.

Демонстраційний матеріал:картинки героїв, конверти із завданнями, м'яч, мольберт, технічні засоби, музичні інструменти.

Роздатковий матеріал: набір геометричних фігур,цифри, таблиці, логічні таблиці.олівці кольорові, макет тортика, ножиці.

Попередня робота:читання казки «Незнайко та його друзі» Н. Носова, дидактичні ігри з математичним змістом.

Методи та прийоми:сюрпризний момент, ігрові прийоми, уточнення, питання, наочність.

Хід НОД:

Вихователь:Хлопці до нас у гості прийшов казковий геройАле щоб дізнатися хто він, ви повинні відгадати загадку.

Він, звичайно, найголовніший

Бешкетник-шалун забавний.

Він у величезному синім капелюсі

Невміха і розтяпа.

Незнайко дуже хоче стати математиком, йому потрібна наша допомога. Його друзі приготували для нього завдання, але один він із ними не впоратися, чи допоможемо йому?

  1. 1. Перше завданнявгадайте від когось.

Цей розумний коротун

Прочитав уже всі книжки

Він і справді багато знає

І дівчат не ображає

Від Знайки "Рішення логічних завдань".

1) На яблуні висіли 5 яблук та 5 груш. Скільки всього висіло плодів висіло на яблуні? (... готова дати відповідь, доведи свою відповідь)

2)3 хлопчика: Коля, Петя та Ваня знайшли 3 рублі. Скільки грошей знайшов би Іван, якби йшов один? (Доведіть свою відповідь, хто не згоден з відповіддю?)

3) Кришка має 4 кути. Один кут відпилили. Скільки кутів стало біля кришки?

Якщо діти дадуть відповідь неправильно, скажу, що я думаю по іншому і запропоную провести експеримент з папером.

Скільки кутів стало? Довела я свою відповідь?

4) За парканом видно 8 пташиних лапок. Скільки птахів за парканом?

5) Над річкою летіли птахи: голуб, щука, дві синиці. Скільки птахів летіло?

2. Друге завдання

Це – друг Незнайки вірний.

Дуже скромний він, мабуть,

Він чудовий музикант,

Має великий талант.

Від Гуслі : Музична гра«Порахуйка»

Порахуйте звуки та покажіть цифру на один менший або один більше заданого числа.

3. Третє завдання:

Ці двоє малюків

Механіки чудові

Усі можуть зробити і швидше

І краще закордонного.

ВІД Гвинтика та ШпунтікаГра «Розклади деталі по поличках»

Орієнтування на аркуші паперу (справа, ліворуч, внизу, вгорі, між)

Фізмитка під музику «Пісенька Незнайки та його друзів»

4. Четверте завдання

Цей – майстер малювати

Фарби та пензля.

Може він намалювати

І портрет, і листя.

Від Тюбика «Намалюй фігуру, що бракує»

У Незнайки друг – Тюбик. Він вирішив пограти з нею, т.к. друзі люблять малювати, Тюбик вигадав для нього малюнки-загадки. Думав-думав Незнайко, що ж загадав Тюбик, але нічого не вгадав. Приніс ці загадки нам.

Завдання: Домалюйте фігури, що бракують.

П'яте завдання «Пограємо у м'ячик»

Незнайко приніс нам м'яч і хоче снами пограти. Потрібно передавати м'яч один одному і рахувати від 1 до 10, а потім у зворотному порядку, дні тижня, частини доби.

  1. 6. Шосте завдання:

Цей славний коротун

Про дівчат і хлопчиків

Складе вірші-поеми

Адже не дарма він став поетом.

Від Квітки гра «Так-ні»

Варіанти:

  1. 3>2, 2<3
  2. 5<4, 6>5
  3. 4>3 на 1
  4. 5<6 на 1
  5. 7<6 на 1
  6. Сьоме завдання « Розділи тортик »

Цей дуже любить їсти

Булки, пряники, голушки.

Він із Незнайкою літав -

На Місяці він побував.

Пончик Незнайко пригостив тортиком. Допоможіть розділити йогопорівну між друзями.

Завдання: поділити коло на 8 рівних частин.

  1. Підсумок:

Хлопці, які герої були у нас у гостях?

Чиє завдання вам сподобалося більше?

Яке завдання було найважчим?

Яке вам здалося найлегшим?

Конспект заняття для підготовчої до школи групи з математичного розвитку «Завдання для Незнайки»

Завдання:

1) закріплювати вміння дітей користуватися таблицею; виконувати завдання за схемою використовуючи блоки «Дьєніша»; розставляти знаки ">", "2) Використання у роботі педагогічної технології інтерактивне навчання.

Матеріали:

Магнітна дошка з таблицею, магніти (квіти), блоки «Дьєніша», 2 схеми, що зображають транспорт, картки з цифрами для розміщення знаків >,

Хід заняття:

Вихователь:

Хлопці, сьогодні до нас у гості прийшов Незнайко. Йому його товариші доручили виконати список завдань, ці завдання викликали деякі труднощі. І він просить вас допомогти. Допоможемо Незнайці?

Діти:

Вихователь:

Діти, давайте розглянемо з вами карту доручень Незнайки. Скільки завдань ми маємо виконати?

Діти:

Вихователь:

Пропоную вам кожне виконання завдання закреслювати маркером, щоб не заплутатися яке доручення ми допомогли виконати.

Вихователь:

А зараз підійдіть, будь ласка, все до дошки, встаньте один за одним і поверніться до мене обличчям. Послухайте перше доручення, яке задали Незнайці: потрібно буде на квітковій галявині розсадити квіти за адресою, тепер кожен з вас підійде до першого столу візьме адресу і квітку, і по черзі посадить на галявину.

Вихователь:

Добре, бачу, ви виконали завдання. Перевіримо, чи правильно ви посадили квіти?

Вихователь:

Світлана, яка в тебе була адреса квітки? і т.д. (перевірка).

Вихователь:

Молодці хлопці, ви допомогли Незнайці виконати перше доручення.

Вихователь:

Катя, накресли на карті доручень завдання, яке ви виконали.

Вихователь:

Але щоб виконати наступне доручення, ви повинні домовитись, хто з ким хоче виконувати завдання та у кожній групі у вас має бути по 4 особи.

Вихователь:

Чи готові? Добре. Подивіться на останньому столі Незнайка Вінтік і Шпунтік передали 2 схеми і деталі до них. Потрібно буде за схемою зібрати транспорт. Перша група візьме схему і деталі до неї і вирушає виконувати завдання за перший стіл. Друга група візьме іншу схему і деталі до неї і вирушить виконувати завдання за другий стіл. Чия група виконає завдання, підніме руку.

Вихователь:

Бачу, обидві групи готові. Давайте тепер перша група підійде до столу другої групи і перевірить, чи правильно вони зібрали, а друга група до столу першої.

Вихователь:

Молодці хлопці правильно зібрали транспорт, тим самим виконали друге доручення. Максим візьми маркер і закресли на карті доручень завдання, яке ви виконали.

Вихователь:

Подивіться, Незнайко у нас підбадьорився, каже, що без вашої допомоги він би точно не впорався. Але він бачить, що ви трохи втомилися і пропонує вам відпочити. Хто хоче провести фізкультхвилинку?

Вихователь:

Марино, яку фізкультхвилинку ти хочеш провести?

Марина:

- «Стрекоза».

Вихователь:

Що для цього тобі потрібне?

Марина:

Щоб діти підійшли до мене та утворили гурток.

Вихователь:

Добре запрошуй дітей та проводи фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка «Стрекоза»

Проводиться фізкультхвилинка (музичний супровід є в архіві із заняттям).

Вранці бабка прокинулася,
(Протираємо очі і потягуємося)

Потяглася, посміхнулася.
(З положення упор-присів поступове випрямлення тулуба, руки вперед і вгору)

Раз - росою вона вмилася,
(Діти вмиваються)

Два – витончено покружляла,
(кружляють на місці)

Три - нахилилася і присіла,
(нахилилися та присіли)
На чотири полетіла.
(Діти махають руками як крилами)

Біля річки зупинилася,
(Присіли)

Над водою закружляла.
(пробіжка на місці)

Вихователь:

Відпочили? Тоді приступимо до виконання наступного доручення. Подивіться, на третьому столі лежать картки, це Знайка Незнайко задавав домашнє завдання, але Незнайко їх вчасно не виконував і накопичив дуже багато карток. Для того щоб допомогти Незнайку виконати завдання у картках, вам потрібно буде домовитися, хто з ким хоче виконувати завдання у парах, взяти будь-яку картку та сісти за стіл.

Вихователь:

Діти подивіться в картках написані цифри, а між ними порожня клітина, потрібно буде порожні клітини розставити знаки >,

Вихователь:

Бачу, що всі готові. Пропоную помінятися своїми картками з хлопцями за сусіднім столом і перевірити один у одного, чи не припустилися ви помилок.

Вихователь:

Молодці хлопці виконали домашнє завдання Незнайка. Він, дивлячись на вас, сказав, що більше не копитиме завдання, а відразу їх виконуватиме.

Вихователь:

Єгоре, візьми маркер і познач завдання на карті доручень, яке ви виконали.

Вихователь:

Хлопці, а щоб виконати чергове доручення, вам потрібно буде домовитися, хто з ким хоче виконувати завдання і в кожній групі у вас має бути по 4 особи.

Вихователь:

Домовились? У кожній групі вам потрібно буде домовитися, хто виконуватиме завдання, а хто спостерігатиме, як виконують завдання.

Вихователь:

Бачу, всі готові. Послухайте, Незнайку також на заняттях з ознайомлення з природою ставили викласти з геометричних фігур звірів, яких вони проходили. Вам потрібно буде виконати це завдання.

Вихователь:

1-а і 2-ая група підійдіть до мого столу і візьміть собі пакетик з геометричними фігурами і картинку тварини, яку ви будете збирати.

Вихователь:

Виконали. Молодці, а хтось спостерігав, розкажіть, як ваші товариші виконували роботу.

Вихователь:

А тепер я пропоную вам помінятися ролями: ті, хто виконував завдання, будуть спостерігачами, а ті, хто спостерігав, виконуватимуть.

Вихователь:

Ви виконали ще одне доручення. Христина візьми маркер і познач на карті доручень завдання, яке ви виконали.

Вихователь:

Діти давайте подивимося на карту доручень Незнайки.

Квіти ви садили? (Так).
- Транспорт за схемою збирали? (Так).
– Домашнє завдання виконували? (Так).
- Тварин збирали із геометричних фігур? (Так).

Вихователь:

Ви всі доручення виконали. Молодці, Незнайко вам дякую.

Вихователь:

Хлопці, але щоб Незнайко міг про вас розповісти у Квітковому місті, він просить вас допомогти йому скласти репортаж з нашого заняття. Чи згодні?

Діти:

Вихователь:

Тоді пограємо у гру «Кореспонденти». За лічилкою Незнайко з вас вибере кореспондента.

Вихователь:

Лера, візьми всі необхідні тобі атрибути. Подивися, на мольберті вивішено алгоритми ведення інтерв'ю. Маючи ці алгоритми, ти можеш ставити нам запитання.

Вихователь:

Хлопці ви всі молодці, у чому просив Незнайка допомоги, ви виконали. А зараз давайте з вами скажемо до побачення Незнайці.

Діти:

До побачення.

Вихователь:

Хлопці, а як ви вважаєте, що вам відповість Незнайко?

Діти:

Дякую.

Вихователь:

Як ви вважаєте, сподобалися ви йому і чому?

Діти:

Сподобалися, бо ми працювали дружно, спільно домовлялися між собою і всі завдання Незнайки виконали.

Вихователь:

Хлопці, мені теж дуже сподобалося, як ви працювали на занятті, я всім дякую. І на цьому наше заняття добігло кінця.

Про все на світі:

1930 року в американський прокат вийшов фільм "Пісня шахрая" (The Rogue Song) про викрадення дівчини в горах Кавказу. Актори Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт та Олівер Харді зіграли у цьому фільмі місцевих шахраїв. Дивно, але ці актори дуже схожі на героїв.

Матеріали розділу

Заняття для молодшої групи:

Заняття для середньої групи.

«Подорож Незнайки та його друзів»

Клас: 1 «А»

УМК: будь-який.

Тип заняття: міжпредметне проектне завдання для рефлексивної фази навчального року в 1 класі.

Ціль: створити умови виявлення в учнів вміння комплексного використання освоєних у різних предметах способів на модельної ситуації, потребує їх поєднання.

Завдання:

    Відстежити рівень сформованості групових форм навчального співробітництва.

    Створити умови на формування інтелектуальної активності учнів.

    Формувати систему метапредметних умінь, розширювати загальний кругозір учнів.

Устаткування:

    Зображення з зображення Незнайки, Знайки, Пончика, Тюбика, Пілюлькіна, Стекляшкіна.

    Текст телеграми.

    Шаблони для виготовлення ракет.

    Картки з деформованими назвами планет.

    Зображення із зображенням сузір'я Велика Ведмедиця.

    Картки зі словами на тему «Жива і нежива природа».

    Картки з числовими виразами.

    Картки під назвою галактичних шкільних наук.

Хід заняття

    Мотивування до діяльності.

Хлопці! До нас на урок прийшов Незнайко. Зазвичай він завжди веселий, а сьогодні який він? (Сумний, задумливий, плаче). Він приніс листа, але я ніяк не можу його прочитати. Лист написаний невідомою мені мовою. Головна підказка – кожне слово слід читати з кінця!

Текст телеграми:

Акьянзен! Ов ямерв оталоп яслапсар шан ллбарок. Сан оласорбзар в моксачімсок евтснартсорп. Ігомоп Манн. Йовт Язурд.

(переклад: Незнайко! Під час польоту розпався наш корабель. Нас розкидало в космічному просторі. Допоможи нам. Твої друзі.)

Ваше рішення? (треба допомогти Незнайці та його друзям)

    Постановка навчальної задачі.

Увага! Ваше завдання – відправитися в космічну подорож та допомогти друзям Незнайки повернутися на Землю. Завдання це непросте, її виконання вимагатиме від вас, перш за все, вміння працювати разом для досягнення спільної мети. Також завдання ця незвичайна тим, що її не можна віднести до якогось певного предмета, для її вирішення знадобиться з більшості шкільних предметів. Чи готові? (Так!)

Знайте, у космічному просторі загубилося 5 друзів Незнайки. Для того щоб повернутися на Землю, ви повинні полетіти 5 екіпажами, але завдання у вас одне: допомогти Незнайці повернути друзів. Бажаю вам успіху.

3. Виконання учнями міжпредметного проектного завдання.

Отже, ви на планеті Земля. Щоб вирушити у подорож, нам потрібні космічні кораблі.

Крил немає у цього птаха,

Але не можна не здивуватися:

Лише розпустить птах хвіст-

І підніметься до зірок.

10 хвилин – конверти жовті із ракетою.

Завдання №1.

Кожному екіпажу (четвірці) виготовити ракету за шаблонами (різний матеріал: папір, тканина, пластилін).

Ракети готові, екіпажі зайняли свої місця, політ виконуватимемо за одним курсом.

Завдання №2.

Візьміть карту, визначимо космічну довготу та широту. Де ми знаходимося? На якій планеті? У якій країні? В якому місті?

Широта: яке число вийде, якщо до кількості богатирів (33), якими керував Чорномор, додати кількість гномів (7) у яких жила Білосніжка, відняти кількість героїв, що витягли ріпку (6). Скільки у числі 20 десятків? Відповідь:2

Довгота: яка кількість вийде, якщо до кількості місяців (12), яких зустріла падчерка на лісовій галявині додати кількість козенят (7), які залишилися вдома одні та мінус кількість братів у Івана (2). Складіть числа у цьому числі. Відповідь:8.

І ось ми до польоту готові зараз

Пілоти, перевірте розрахунки,

Заправте паливом баки.

Слухайте команду:

Запускаємо двигуни!

54321! Пуск!

Завдання №3.

Навколо сонця рухаються дев'ять великих планет. Одні планети знаходяться ближче до сонця, інші – далі. Тепер ви повинні з літер скласти назву планет. На виконання завдання надається 1 хвилина. (Венера, Марс, Сатурн, Нептун, Юпітер). Яких планет не названо? (Земля, Меркурій, Уран). Молодці! Знайшли Знайку! Запрошуйте його в один із екіпажів.

Завдання №4

Темної безхмарної ночі на небі можна побачити тисячі зірок. Зірки об'єднані у сузір'я. Кожен сузір'я має своє ім'я. Ось це сузір'я називається ... (Велика Ведмедиця). У ньому 7 зірок. Подивіться уважно та запам'ятайте розташування зірок. Ви повинні намалювати це сузір'я пам'яті (діти виконують завдання у групах). Ось і художника Тюбика врятовано. Він посідає місце в одному з екіпажів.

Завдання №5.

Земля – дивовижна планета. Її природний супутник – Місяць. Ми знаємо, що на Місяці немає ні повітря, ні води, а отже, ні…. (Життя). Треба поспішати! Найкращий друг Незнайки Пончик у небезпеці. Перед вами картки зі словами. Їх треба розподілити на 2 стовпчики: жива і нежива природа. (Слова: річка, трава, птах, людина, хмари, сонце, вітер, метелик, квітка, дощ) Пончик вдячний вам, адже ви врятували його від загибелі. А тепер він сідає зручніше в будь-якій з екіпажів, і ми продовжуємо свою космічну подорож. Адже ще 2 друзі Незнайки залишаються в небезпеці.

Завдання №6

Увага! Небезпека! Ми пролітаємо поблизу комети Галлея. Обчисліть, за скільки метрів (кожен екіпаж отримує картку з числовим виразом, потрібно знайти його значення).

1 екіпаж: 30+40+10+25+5+2+8=100

2 екіпаж: 80-30+6+4+30+10=100

3 екіпаж: 6+4+45+5-10+50=100

4 екіпаж: 80-40+7+3+27+23=100

5 екіпаж: 78-3+5+14+3+3=100

Небезпека минула!

Завдання №7

Отже, шлях лежить до планети Венера. Але що ж це? Від лікаря Пілюлькіна надійшли якісь зашифровані телеграми. Хто може розгадати це загадкові цифри? Допоможе вам у цьому алфавіт. Кожне число означає порядковий номер літери в алфавіті.

3,15,10,14,1,15,10,6 (увага)

17,16,19,1,5,12,1 (посадка)

15,6,3,16,9,14,16,8,15,1 (неможлива)

31,17,10,5,6,14,10,33 (епідемія)

19,17,1,19,1,11,20,6,19,30 (рятуйтесь)

Без посадки на планету Венера забираємо Пілюлькіна в один із екіпажів і скоріше летимо далі.

Завдання №8

На планеті Меркурій чекає на вашу допомогу астроном Стекляшкін. На цій планеті живуть маленькі меркурята. Вони вивчають предмети, схожі на ваші, але тільки їх називають по-іншому. Спробуйте здогадатися, яким шкільним предметам відповідають меркурійські предмети.

Плюсмінусник (математика).

Абвгдчитайка (літературне читання).

Буквинаписайка (російська мова).

Картонорукотворіння (ІЗО, технологія).

Скокстриб (фізкультура).

Ляляфа (музика).

Мироучение (навколишній світ).

Стекляшкін радий, що ви прилетіли за ним і з радістю посідає останнє вільне місце в екіпежі.

    Підбиття підсумків заняття.

Чи можемо ми повертатись на землю? (Так)

Чи виконали ви своє завдання? (так, ми врятували всіх друзів Незнайки, що загубилися в космічному просторі).

54321! Курс на планету Земля!

    Рефлексія.

Усі молодці! Ви успішно впоралися з поставленим перед вами завданням. Врятували всіх друзів Незнайки, що загубилися в космічному просторі. Назвіть їх (Знайка, Тюбик, Пончик, Пілюлькін, Стекляшкін).

Завдання було складне? Що допомогло вам упоратися? (Відповіді дітей).

Напишіть маленьку нотатку до нашої класної газети про свою подорож. Тема випуску "Порятунок друзів Незнайки".

ЛИСТИ В КЛІТКУ (діти виконують це завдання самостійно).

А вам цікаво дізнатися, чи має він ще друзів у Незнайки? (Так). Для цього самостійно або з батьками голосіть казку Н.М. Носова «Пригода Незнайки та його друзів». "Незнайка на Місяці".

Використана література:

    Позакласний захід. 3-тє видання. Нові варіанти сценаріїв. 1 клас. Авт.-упоряд. О.Є.Жиренко - М., "ВАКО", 2006.

    Каландарова Н.М. уроки творчості. 1 клас. - М., "ВАКО", 2008.

    Класний годинник. 1 клас. Авт - сост. Т.М. Максимова - М., "ВАКО", 2009

    Підвищення професійної майстерності освітян. З досвіду роботи МО вчителів початкової школи. Авт.-упоряд. Н.Г. Пономаренко. - Волгоград, "Вчитель", 2009.

    Свято – очікуване диво! Найкращі позакласні заходи. 1-4 класи. - М., "ВАКО", 2006.