Сходи.  Вхідна група.  Матеріали.  Двері.  Замки.  Дизайн

Сходи. Вхідна група. Матеріали. Двері. Замки. Дизайн

» Конспект бесіди «12 квітня-День космонавтики. Розмова на тему "день космонавтики" у другій молодшій групі

Конспект бесіди «12 квітня-День космонавтики. Розмова на тему "день космонавтики" у другій молодшій групі

«Розмова про День космонавтики»

Інтеграція областей: Соціалізація, Комунікація, Здоров'я

Мета: запровадження дітей у тематичний день у вигляді знайомства вихованців із першим космонавтом планети Ю. А. Гагаріним.

Програмні завдання:

1. Продовжувати знайомити дітей із російськими святами, з подвигом Ю. А. Гагаріна, його значенням людства. Збагатити уявлення дітей про космос, космонавтів, космічне обладнання, використання космосу на користь людей.

2. Розвивати пізнавальний інтерес до космосу як об'єкту навколишнього світу. Ініціювати активність дітей, бажання дізнаватися про космос.

3. Виховувати почуття гордості за свою країну.

Обладнання: У вихователя на столі ноутбук, де демонструється слайд із зірками і ракетою, що летить. На мольберті – напис «12 квітня – День космонавтики».

Організаційний момент.

Гра "Що змінилося". Вихователь звертає увагу до зміни у навколишній обстановці. Просить тих, хто помітив сказати на вушко вихователю про те, що змінилося. Педагог хвалить дітей за уважність. Педагог відповідає на запитання дітей про ноутбук, написи. Діти розташовуються вільно біля столу вихователя.

Введення у розмову

Вихователь пропонує подивитись презентацію про космос на ноутбуці («Ви хочете подивитися «Космічні» картинки?»). Запрошує дітей сісти на килимок, щоб усім було видно. Поміщає ноутбук перед дітьми. Демонструє 3-4 картинки (фото). Задає питання: Як ви вважаєте, які розміри має всесвіт? Чи є повітря у космосі? Чи тепло в космосі? На що схожі зірки? Із чим їх можна порівняти? На що схожа земля? Які небезпеки можуть чекати у космічному просторі? Вихователь не обмежує мовлення дітей. Педагог хвалить дітей за те, що вони так багато знають про космос і каже, що космос завжди притягував людину, захоплював її. Пропонує послухати вірш про космос, про зірок.

Основна частина. Повідомляє дітей, що сьогодні свято. «Яке свято, хто здогадався?» (День космонавтики). А чому саме 12 квітня наша країна відзначає це свято? А хочете дізнатися? Розповідає, що 12 квітня 1961 р. – у нашій країні вперше у світі у космос полетіла перша людина Ю. А. Гагарін (показує його портрет на слайді + відеоролик «Гагарин у кораблі «Поїхали»). Педагог: «12 квітня 1961 р. у теплий сонячний день, Людина здійснила свою багатовікову мрію – подолала земне тяжінняі полетів у космос. Послухайте, що відчуває Юрій Олексійович перед стартом: «Чи я щасливий, вирушаючи в космічний політ? Звісно, ​​щасливий. Адже в усі часи та епохи для людей було найвищим щастям брати участь у нових відкриттях» Педагог запитує дітей: Як ви вважаєте, першим летіти в космос було небезпечно? Що відчував Ю. А. Гагарін перед стартом? «Як можна сказати про таку людину?» (Діти підбирають слова – епітети).

На слайді розглядають скафандр - одяг космонавтів («Як називається одяг космонавтів? Для чого йому скафандр? На що схожий шолом скафандра?) Педагог узагальнює, що космонавтам потрібна спеціальна одяг - скафандр. Вона захищає тіло, зберігає певну температуру, шолом захищає голову, дозволяє дихати. Наголошує, що зараз скафандри виготовляють із сучасних матеріалів, Вони зручніші і менш громіздкі (демонструє фото на слайді). Хто знає, як називався корабель, на якому літав Гагарін? Як ще називають космічні кораблі?

Вихователь демонструє слайд із космічною станцією, питає дітей «Хто знає, що це таке? Навіщо в космосі космічна станція?

Заключна частина. «Як ви вважаєте, навіщо людина вивчає космічний простір? Яку користь космос приносить людині? Як ви вважаєте, космос небезпечний для людини? В яких випадках?"

"Ви хотіли б полетіти в космос?" «Які якості потрібно мати, щоб бути космонавтом?»

Вихователь підбадьорює дітей, кажучи їм, що якщо у них буде велике бажання і вони докладуть зусиль, то їхні мрії про космос обов'язково збудуться.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Закріпити знання дітей про те, як захищали свою Батьківщину російські люди у роки Великої Вітчизняної війниЯк пам'ятають про них. Активізувати словник на тему, збагачувати мовлення дітей. Виховувати гордий...

Заняття про День космонавтики

- Сьогодні у нас буде незвичайне заняття: ми з вами полетимо в космос. Щоб дізнатися, на чому ми вирушимо в дорогу, давайте відгадаємо загадку.

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом у середній групі, тема: «День космонавтики у дитячому садку»

Цілі:

Ознайомити дітей із історією виникнення свята День космонавтики.
Дати початкові відомості про планети, Сонце, Місяць.
Словник: космос, планети, космічний корабель, Юрій Гагарін.
Закріпити пізнання про геометричних фігурах.
Удосконалювати образотворчі вміння та навички.
Розвивати просторову уяву, дрібну та загальну моторику.
Виховувати допитливість.

Обладнання:

Картинки із зображенням портета Ю. Гагаріна, собак Білки та Стрілки, сузір'їв, Місяця.
Повітряну кульку.
Набір геометричних фігур, зразок ракети, що складається з цих фігур.
Аркуші паперу з боку звернено інопланетяни і ракети з геометричних фігур, олівці.
Малюнки сузір'їв.
Картон з прорізаним кругом, фарба жовтого та помаранчевих квітів, губки, обладнання для малювання.

Хід заняття:

З давніх-давен люди дивилися на небо і замислювалися про те, як би піднятися вище хмар і дізнатися, що ж там. Пройшло багато-багато часу поки люди навчилися будувати літальні апарати. І першими полетіли у них не люди, а тварини: щури, а потім собаки. Погляньте на цю картинку. (Показ). На ній ви можете побачити перших собак. Які полетіли до космосу і повернулися назад. Їх звуть Білка та Стрілка. І тільки після того, як інші собаки успішно злітали в космос, туди вирушила перша людина.
Багато років тому саме цього дня космонавт Юрій Гагарін полетів у космос. (Показ портрета Юрія Гагаріна).

У космічній ракеті
З назвою «Схід»
Він першим на планеті
Піднятися до зірок зміг.

З того часу щодня ми відзначаємо день космонавтики - свято космонавтів і всіх, хто допомагає їм успішно літати в космос.

Сьогодні і ми з вами пограємося у космонавтів: вирушимо у політ на космічному кораблі, допоможемо інопланетянам, поспостерігаємо за сузір'ями.

Полетів Юрій Гагарін у космос на ракеті. Я покажу вам на прикладі кульки, як летить ракета.

Вихователь надує повітряну кулькуі затискає отвір пальцями. А потім розтискає пальці і кулька різко вирветься нагору.

Наша куля летіла як ракета - вона рухалася вперед, поки в ній було повітря. А у ракеті не повітря, а паливо.

А тепер давайте побудуємо свої ракети з геометричних фігур.

Дидактична гра «Побудуй ракету»

Дітям пропонується зразок та набір геометричних фігур. Із яких треба скласти ракету.

Динамічна пауза «Космонавти висаджуються на планети»

На підлозі розкладено обручі різного розмірута величини. Діти діляться на дві команди «Схід» та «Блискавка» і виконують команди:
Члени екіпажу космічного корабля "Схід", побудуйтесь один за одним.
Члени екіпажу космічного корабля "Блискавка", встаньте в коло.
Команда космічного корабля "Схід" висадилася на велику жовту планету.
Команда космічного корабля "Блискавка" висадилася на дві маленькі сині планети.

Космонавти та вчені з'ясували, що на планетах, які крутяться навколо нашого Сонця, життя немає: на одних надто холодно, на інших надто спекотно. Ніхто не мешкає на цих планетах.

Тільки наша планета Земля
У всьому придатна для житла.
Адже Земля – планета-сад
У цьому холодному космосі.
Тільки тут ліси галасують,
Птахів скликати перелітних.
Бережи свою планету
Адже іншої, схожої, нема!

Але, може, десь далеко-далеко, біля іншої зірки. На далеких планетах живі істоти. Тих, хто живе на інших планетах, ми називаємо «інопланетяни». Ось зараз інопланетяни потребують нашої допомоги: треба допомогти їм знайти свої космічні кораблі.

Дидактична гра «Розсади інопланетян з космічних кораблів»

Погляньте на лист і дайте мені відповідь, діти:
Хто на якій ракеті літає?

На аркуші паперу намальовані інопланетяни з геометричних фігур та ракети у формі цих фігур. Потрібно з'єднати лінією зображення ракети та інопланетянина, що складаються з однакових геометричних фігур.

Над Землею вночі пізньої,
Тільки руку простягни,
Ти вхопишся за зірки:
Поруч здаються вони.
Можна взяти перо Павліна,
Торкнутися стрілки на Годиннику,
Покататися на Дельфіні,
Похитатися на Терезах.
Над Землею вночі пізньої,
Якщо кинути в небо погляд,
Ти побачиш, наче грона,
Там сузір'я висять.

Дидактична гра «Дай назву сузір'ям»

Хлопці, астрономи – вчені, які спостерігають та вивчають зірки виявили на небі нові сузір'я та просять нас допомогти придумати їм назви.
Складіть руки трубочкою один за одним, ніби дивіться в телескоп, і уважно подивіться на це сузір'я. Як можна його назвати?

Будиночок
Птах
Парасолька
Квітка

Коли вночі ми дивимося на небо, що бачимо? (Показ картинки. Відповіді дітей). Зірки та місяць.
Місяць – це супутник нашої планети Земля.

Тільки сонце спати лягає,
Місяцю на місці не сидиться.
Вночі по небу гуляє,
Тьмяно землю висвітлює.

Зараз наша ракета вирушить на Місяць. Там ми намалюємо місячний портрет. Але спочатку підготуємо пальчики.

Пальчикова гімнастика

«Сонце»
(Дві з'єднані перекресно один з одним долоні з розведеними в торни пальцями)

«Ракета»
(Ладоні з'єднані вказівними, середніми та безіменними пальцями, нижні частини долонь розведені в сторони, зап'ястя на столі)

«місяцехід»
(Пальчиками перебирати по поверхні столу, обминаючи всі нерівності, бочком, як павучок)

Малювання губкою «Місяць»

Дітям пропонується на аркуш паперу чорного кольору накласти аркуш картону з прорізаним у ньому колом та за допомогою губки нанести фарбу на коло (не розмазуючи, а притискаючи). Потім обережно прибрати картон та пальцями домалювати кола-кратери.

А ми живемо з вами на планеті… Земля.

За чудесами ми прагнемо,
Але немає чудовішого нічого,
Чим політати та повернутися
Під дах свого дому!

Про все на світі:

1930 року в американський прокат вийшов фільм "Пісня шахрая" (The Rogue Song) про викрадення дівчини в горах Кавказу. Актори Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт та Олівер Харді зіграли у цьому фільмі місцевих шахраїв. Дивно, але ці актори дуже схожі на героїв.

Матеріали розділу

Заняття для молодшої групи:

Заняття для середньої групи.

Конспект НОД у старшій групіна тему: «Космічна подорож»

Конспект безпосередній освітньої діяльностідля дітей старшого дошкільного вікуна тему «Космічна подорож»

Автор: Фролова Наталія Олександрівна, вихователь МДОУ дитячий садок комбінованого вигляду№ 42 «Теремок» м. Серпухів МО
Опис: Пропоную конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку Цей конспект може бути корисним, як вихователям, так і педагогам додаткової освіти, педагогам провідним гурткову роботу
Ціль: Формування у дітей старшого дошкільного віку уявлень про космічний простір, освоєння космосу людьми.
Завдання: Продовжувати розширювати уявлення дітей про космос та космічний простір.
Уточнити уявлення про планети, сузір'я.
Дати дітям знання про освоєння людиною космічного простору, про значення космічних досліджень життя людей Землі. Формувати вміння дотримуватися усних інструкцій.
Розвивати дрібну моторикута окомір; Розвивати дитячу творчість
Виховувати почуття гордості за свою Батьківщину; повага до праці людей, робота яких пов'язана з освоєнням космосу.
Попередня робота:
Розмова з дітьми про свято 12 квітня – «День космонавтики».
Розгляд предметних картинок із зображенням перших космонавтів, супутників Землі, космічних станцій.
Початкове знайомство із Всесвітом, Сонцем та сонячною системою.
Малювання планет, космічних супутників та космонавтів у скафандрі.
Читання віршів, казок та оповідань: Н. Носов «Незнайка на місяці», (глави з казки, П. Клушанцев «Про що розповів телескоп»), В. Бороздін «Перший у космосі». Дидактичні ігри: «Майбутні космонавти», « Зірки та планети». Будівельна гра «Космодром».
Вступна частина:
Звучить пісня про космонавтів.
Вихователь:
-Хто здогадається, чому я увімкнула цю пісню.
Діти: 12 квітня свято день космонавтики.
Вихователь:
-А чому саме 12 квітня?
Діти:
-Цього дня вперше людина полетіла до космосу.
Вихователь:
-Вперше житель планети Земля кинувся до зірок. Хто знає, як звали першого у світі космонавта?
Діти:Юрій Олексійович Гагарін.
Вихователь:
Діти, з портрета на нас дивиться усміхнений, сміливий льотчик – космонавт, герой Радянського Союзуполковник Юрій Олексійович Гагарін.
А тут він одягнений по-іншому, в той одяг, в якому він перебував у польоті. Весь його костюм називається скафандром. До нього входить оболонка, шолом, рукавички, черевики. Скафандр, як кабіна космічного корабля, є все, щоб космонавти змогли перебувати в польоті. У скафандрі є трубки з дихальною сумішшю, які потрібні для дихання, там же знаходиться невелика коробочка, яка підтримує нормальну температурутіла. Костюм - скафандр дуже міцний, захищає від тиску, випромінювань. Скафандр пов'язаний із Землею, у ньому знаходяться мікрофон із датчиками апаратури, ми можемо бачити та розмовляти з космонавтами. Скафандр важкий і його можуть одягати лише треновані, витривалі люди.
Вихователь:
Я знаю, що Вітя знає вірш про це чудовій людині.
Читання вірша.
Знаєте, яким він хлопцем був,
Той, хто стежку зоряну відкрив?
На руках увесь світ його носив.
Син Землі та зірок.
Ніжній був і простий.
Вихователь:
А як ви розумієте у цьому вірші рядка, що Юрія Гагаріна весь світ носив на руках?
Діти: (Відповіді дітей) Після повернення на землю, він об'їхав весь світ, зустрічався з жителями різних країн.
Вихователь:
-Як ви думаєте, чому його називали сином Землі та зірок.
Діти:
Він перший чоловік, який полетів у космос, побачив нашу землю та зірки.

Діти розглядають ілюстрації, згадують назву планет та описують їх зовнішній вигляд, розповідають, що вони знають про космос, космічних кораблях, космонавтів.
Якщо дітям важко відповісти, педагог ставить наводячі питання чи розповідає сам.
Загадки про космос:
Виблискуючи величезним хвостом у темряві
мчить серед яскравих зіроку порожнечі
вона не зірка, не планета,
загадка всесвіту
… (комета)
Висвітлює вночі шлях,
зіркам не дає заснути,
нехай усі сплять, їй не до сну,
у небі світить нам
… (місяць)
Планета блакитна,
кохана, рідна,
вона твоя, вона моя,
а називається
… (Земля)
На повітряному кораблі
Космічному, слухняному,
Ми, обганяючи вітер
Несимося на
… (ракеті)
Вихователь :
-Якою має бути людина, щоб стати космонавтом? (Відповіді дітей)
-Що він для цього має робити? (тренуватися)
Вхід у діяльність
Вихователь пропонує дітям провести «Космічне тренування» та
Пропонує пограти у гру «Ракета»
Чекають на нас швидкі ракети, для польотів на планети.
(Діти піднімають руки вгору, долоня до долоні, зображують ракету)
На яку захочемо на таку полетимо.
(Діти роблять випад праворуч, праву рукудо чола - дивимося і вибираємо планети, те ж вліво)
Але у грі один секрет
(діти загрожують пальцем,
Запізнілим місця немає!
(Руки скресно)
під музику діти бігають групою, після закінчення музики дітям потрібно стати в обруч - ракету, хто не встиг - вибув. ( грати 3 рази)
Організаційний момент
- Хлопці, ми продовжуємо нашу космічну подорож, я запрошую вас відвідати космічну лабораторію. У лабораторію можна пройти, маючи перепустку, для вас перепусткою будуть правильні відповіді на запитання. Ви готові відповідати на запитання?
-Як називається планета, де ми живемо?
-Які планети ти знаєш?
-Як називається супутник Землі?
-Що таке комети?
-Хто першим полетів у Космос?
-Хто був першим космонавтом Землі?
-Як прізвище першої жінки-космонавта?
-Ти хотів би стати космонавтом?
- Чому?
-Які якості має космонавт?
Перегляд та бесіда щодо презентації «Космос».
Вихователь:
Ви дізналися, що… першу у світі ракету винайшов російський учений – ….(Костянтин Едуардович Ціолковський). Він жив у місті Калузі та працював учителем у школі. Костянтин Едуардович дуже любив спостерігати в телескоп за зірками, вивчав їх і мріяв до них долетіти.
Потрібно сміливим, сильним стати.
Слабкі, в космос не беруть,
Адже політ – не легка праця!
Не позіхай на всі боки,
Ти сьогодні – космонавт!
Починаємо тренування,
Щоб сильним стати і спритним,
Повернулися в коло обличчям,
Вправи почнемо!
Динамічна пауза
Щоб у космос полетіти, треба багато вміти.
Бути здоровим не лінуватись, у школі добре вчитися.
І зарядку щодня робитимемо – нам не ліньки!
Ліворуч, праворуч повернутися і знову назад,
Присідати, поскакати та бігти, бігти, бігти.
А потім все тихіше, тихіше бути схожим – і сісти знову.
-Що ще ми можемо побачити в космосі окрім зірок, планет та сонця?
-Як інакше можна назвати космос, тобто сонце, планети, комети, астероїди, метеорити?
- Правильно «всесвіт».
-А на чому можна вирушити до космосу?
Кожен із вас мріє полетіти до зірок, а хто збудує нам засіб для польоту?
Давайте перетворимося на конструкторів і змайструємо космічні апарати.
-Для цього нам знадобляться: аркуш паперу, якої форми? (квадрат), ножиці, кольоровий папірі наші вмілі руки.
Розгляд зразка та усні інструкції з виготовлення роботи. Можна зробити кілька ракет, придумати їм назву та відправити їх у космічні дали.
-Для початку потрібно зробити гармошку із квадрата.
-Відгинаємо верхні куточки до лінії, розташованої трохи вище за середину квадрата.
«Нахльостуємо» праву частину ракети
(Діти виконують роботи.)-звучить космічна музика
Вихователь:
Діти, перед тим, як ми покинемо космічну лабораторію, я пропоную
вам пограти.
Гра з м'ячем «Називай-ка».
Діти вишиковуються в коло, в центрі стоїть педагог із м'ячем: вихователь кидає м'яч і кожній дитині пропонується назвати, що він запам'ятав про космос.
А тепер я пропоную вам злітати в космос: заплющуємо очі, рахуємо від 10 до одного і вирушаємо у політ. Включається музика «Земля із космосу»
Давайте скажемо чарівне слово"Поїхали".
(Обігравання зроблених ракет.)
Рефлексія
-Ось і настав час повертатися до дитячого садка.
-Вам сподобалася наша незвичайна подорож?
-Що цікавого ви дізналися для себе?
-Ви дізналися ще більше про космос, всесвіт і зможете своїм рідним та друзям розповісти про це.

Цілі:

Освітня:формувати уявлення дітей про планету Земля, познайомити з першим космонавтом Ю. А. Гагаріним.

Розвиваюча: розширювати уявлення дітей про професію льотчика – космонавта,

стимулювати розвиток промови, пам'яті, мислення, розвивати уяву, фантазію.

Виховна:виховати повагу до професії льотчика-космонавта, навчити дбайливому ставленню до планети Земля.

Словник:Земля, небо, зірка, планети, сонце, місяць, космос, ракета, космонавт.

Матеріал до розмови: зображення Землі, Сонця, Місяця, телескопа, скафандра. Фотографії космонавта Ю. А. Гагаріна, перших тварин, які побували в космосі: Білки та Стрілки.

Хід розмови:

(Вихованець починає бесіду) Земля - ​​це планета, на якій ми живемо, це єдина планета в Сонячної системи, де існує життя. Люди, рослини та тварини живуть на Землі тому, що на ній є вода та повітря. Вона звертається навколо Сонця і є найкрасивішою та найцікавішою з усіх планет. Сонце – це найближча до Землі зірка. Без Сонця було б життя Землі. Все, що відбувається на нашій планеті, пов'язане із Сонцем: зміна дня та ночі, настання зими чи літа. Вдень сонце зігріває та освітлює нашу планету. Все живе радіє сонячному світлута теплу. Зі сходом сонця прокидається і оживає природа.

Увечері на небі ми можемо побачити місяць та зірки. Місяць - супутник Землі. Вона яскраво сяє на нічному небі. Люди завжди хотіли побувати на місяці, долетіти до зірок, побачити Землю із космосу.

А ви хлопці хотіли б стати космонавтами?

Хто такі космонавти?

Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (здоровим, сильним, знаючим, працьовитим, мужнім, витривалим тощо. буд.) .

А що можна побачити на небі? (зірки)

А скільки зірок на небі? (Нечисленна кількість)

Небо над нашою головою посипано безліччю зірок. Вони схожі на маленькі блискучі точки та розташовані далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі. І ось одного разу дивився чоловік на зоряне небо і йому захотілося дізнатися, що це за зірки і чому вони такі яскраві. Вчені вигадали спеціальні прилади– телескопи, спостерігали та дізналися, що ще є й інші планети.

Але люди хотіли знати, чи є життя на інших планетах. Які там живуть істоти, чи вони схожі на нас, чи є повітря на інших планетах. Але щоб це дізнатися, треба обов'язково долетіти до них. Літаки для цього не підходили. Хто знає чому? (Бо до планет дуже далеко). І ось вчені винайшли перший супутник, встановили на ньому прилади та запустили у космічний простір. На борту його було двох собак - білка і стрілка, вони вдало повернулися на Землю. А потім 1961 року в перші до космосу вирушила людина.

Першою людиною, яка змогла вирушити в космічну подорож, був космонавт Юрій Олексійович Гагарін. Він здійснив свій політ 12 квітня 1961 року на ракеті "Схід". Цього дня наша країна відзначає День космонавтики. Це свято космонавтів та людей, хто бере участь у створенні космічних ракет.

Давайте пограємо та утворимо слова однієї сімейки до слова «зірка».

Як можна ласкаво назвати Зірку? (зірочка)

Якщо на небі багато Зірок, то скажемо, яке воно? (зіркове)

Як називається корабель, що летить до зірок? (Зореліт)

Як у казках називають чарівника, який передбачає майбутнє за зірками? (зірковий)

Молодці! Ви сьогодні багато дізналися про космос, космонавтів, про нашу планету і я думаю, що вас можна зарахувати до загону космонавтів.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Розмова на тему "День космонавтики"

Цілі:

Освітня:формувати уявлення дітей про планету Земля, познайомити з першим космонавтом Ю. А. Гагаріним.

Розвиваюча : розширювати уявлення дітей про професію льотчика – космонавта,

стимулювати розвиток промови, пам'яті, мислення, розвивати уяву, фантазію.

Виховна: виховати повагу до професії льотчика-космонавта, навчити дбайливому ставленню до планети Земля.

Словник: Земля, небо, зірка, планети, сонце, місяць, космос, ракета, космонавт.

Матеріал до розмови: зображення Землі, Сонця, Місяця, телескопа, скафандра. Фотографії космонавта Ю. А. Гагаріна, перших тварин, які побували в космосі: Білки та Стрілки.

Хід розмови:

(Вихованець починає розмову) Земля - ​​це планета, де ми живемо, це єдина планета в Сонячній системі, де існує життя. Люди, рослини та тварини живуть на Землі тому, що на ній є вода та повітря. Вона звертається навколо Сонця і є найкрасивішою та найцікавішою з усіх планет. Сонце – це найближча до Землі зірка. Без Сонця було б життя Землі. Все, що відбувається на нашій планеті, пов'язане із Сонцем: зміна дня та ночі, настання зими чи літа. Вдень сонце зігріває та освітлює нашу планету. Все живе радіє сонячному світлу та теплу. Зі сходом сонця прокидається і оживає природа.

Увечері на небі ми можемо побачити місяць та зірки. Місяць - супутник Землі. Вона яскраво сяє на нічному небі. Люди завжди хотіли побувати на місяці, долетіти до зірок, побачити Землю із космосу.

А ви хлопці хотіли б стати космонавтами?

Хто такі космонавти?

Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (здоровим, сильним, знаючим, працьовитим, мужнім, витривалим тощо. буд.) .

А що можна побачити на небі? (зірки)

А скільки зірок на небі? (Нечисленна кількість)

Небо над нашою головою посипано безліччю зірок. Вони схожі на маленькі блискучі точки та розташовані далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі. І ось одного разу дивився чоловік на зоряне небо і йому захотілося дізнатися, що це за зірки і чому вони такі яскраві. Вчені вигадали спеціальні прилади - телескопи, спостерігали і дізналися, що ще є й інші планети.

Але люди хотіли знати, чи є життя на інших планетах. Які там живуть істоти, чи вони схожі на нас, чи є повітря на інших планетах. Але щоб це дізнатися, треба обов'язково долетіти до них. Літаки для цього не підходили. Хто знає чому? (Бо до планет дуже далеко). І ось вчені винайшли перший супутник, встановили на ньому прилади та запустили у космічний простір. На борту його було двох собак - білка і стрілка, вони вдало повернулися на Землю. А потім 1961 року в перші до космосу вирушила людина.

Першою людиною, яка змогла вирушити в космічну подорож, був космонавт Юрій Олексійович Гагарін. Він здійснив свій політ 12 квітня 1961 року на ракеті "Схід". Цього дня наша країна відзначає День космонавтики. Це свято космонавтів та людей, хто бере участь у створенні космічних ракет.

Дидактична гра "Сімейка слів".

Давайте пограємо та утворимо слова однієї сімейки до слова «зірка».

Як можна ласкаво назвати Зірку? (зірочка)

Якщо на небі багато Зірок, то скажемо, яке воно? (зіркове)

Як називається корабель, що летить до зірок? (Зореліт)

Як у казках називають чарівника, який передбачає майбутнє за зірками? (зірковий)

Молодці! Ви сьогодні багато дізналися про космос, космонавтів, про нашу планету і я думаю, що вас можна зарахувати до загону космонавтів.


Тема:Цей загадковий космос.

Ціль: познайомити із символікою сузір'їв, викликати інтерес до космічного простору; розширити уявлення дітей про професію космонавта, виховувати повагу до цієї професії; розвивати уяву, фантазію.

Хід заняття

Хлопці, ви любите дивитись на небо вночі? А що можна побачити на небі? (Зірки, Місяць). Скільки на небі зірок? Їхня незліченна кількість. У безхмарний ясний вечір небо над нашою головою посипано безліччю зірок. Вони здаються маленькими блискучими точками, тому що знаходяться далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі. Зірок мають свої назви: Полярна зірка, Сіріус, Вега і т.д. Зірки з'єднуються в сузір'я, які теж мають свої назви: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби.

Космос завжди цікавив людину. Чи є повітря на інших планетах? Чи є життя?

І ось вчені під керівництвом конструктора С. Корольова винайшли перший супутник, встановили на ньому прилади, запустили у космічний простір. Політ пройшов успішно. Вчені вирішили повторити політ, але вже з живими істотами на борту - це були два собаки-лайки: Білка та Стрілка, які благополучно повернулися на Землю. І тоді вчені вирішили здійснити заповітну мрію – послати людину до космосу.

12 квітня 1961 року мрія ця здійснилася. Вперше у світі космонавт Юрій Гагарін здійснив успішний політ навколо Землі на кораблі «Схід». Це була величезна радісна подія не тільки для нашої країни, але й для всього людства. Усі люди нашої планети радісно вітали першого космонавта.

Незабаром подвиг Гагаріна повторив другий космонавт – Г. Титов. А потім уже екіпажі космонавтів почали збільшуватись. У космічні польоти почали вирушати по 2-3 космонавти. Але попереду на нас чекало ще воно цікава подія: у космічний політ вирушила перша у світі жінка-космонавт В. Терешкова А потім і друга жінка-космонавт – С. Савицька. Багато космонавтів дивилися на нашу Землю із космосу, і серед них наш земляк Костянтин Феоктистів. Космонавти під час польоту бачать та спостерігають дуже багато цікавого та багато працюють. Вони ведуть медичні, технічні спостереження, вивчають поверхню Землі та повідомляють на Землю про місця, де виявлено корисні копалини, повідомляють про наближення ураганів, тайфунів, про те, що сталося. стихійних лих, про пожежі у тайзі, уточнюють прогноз погоди, забезпечують космічний радіо- та телевізійний зв'язок. Ось яка складна і цікава роботау космонавтів.

Будинки за книжкою та в дитячому садку

Мріють хлопчаки, мріють дівчата

Летіти на Місяць.

Завзято мріють вони про Місяць

І навіть літають... але лише уві сні.

А ви, хлопці, хотіли б стати космонавтами? Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (Здоровим, сильним, знаючим, працьовитим, мужнім, витривалим, завзятим і т.д.)

Послухайте, я розповім вам про ті випробування, які космонавти повинні пройти на Землі, щоб впоратися з подібними навантаженнями в космосі.

Уявіть, що якби когось із вас посадили у величезну кулю, і величезний велетень став би перекидати його з однієї руки до іншої. Що ви відчули б при цьому? (Відповіді дітей)

А ось ще одне випробування: космонавта садять у крісло, пристібають ременями, і машина починає кружляти це крісло зі страшною швидкістю: вгору, вниз, туди, сюди.

А ось ще: коли ракета злітає, вона дуже тремтить. Щоб звикнути до цього, космонавта садять у машину-вібратор, і починається така тряска, що зуб на зуб не потрапиш.

Випробування дуже серйозні, але всі космонавти справляються з ними легко. Як ви вважаєте, чому? (Бо космонавти здорові, сильні, треновані, займаються спортом.)

Усі космонавти – майстри спорту. Вони щодня бігають, стрибають, займаються різними видамиспорту.

Хлопці, після моєї розповіді ви, мабуть, злякаєтеся вступати до загону космонавтів? Щоб бути готовим до польоту, ми теж проведемо таке тренування.

Рухлива гра на увагу «Зроби так і не роби так...»

Молодці! Усі впоралися, усі зараховуються до загону космонавтів. Тепер треба вирішити, що потрібно космонавту в польоті.

Гра "Які предмети космонавт візьме у політ".

Отже, ми пройшли тренування, взяли потрібні речі. Чого ж у нас ще не вистачає? (Ракети.)

Ракету будуватимемо ось за цим планом. Будувати будемо зі стільчиків. (Діти будують ракету, сідають на місця.)

Діти, сідайте зручніше, скоро ви злетите, а я залишуся на Землі і стежитиму за вашим польотом.

(Діти рахують від десяти до одиниці і з командою «Пуск!» злітають...)

Злетіла ракета в небеса

І в ту ж мить помчала.

Лише у синьому небі смуга,

Як сніг, біліти залишилася.

До побачення, хлопці, щасливого шляху!

Сюжетно-рольова гра "Космонавти".